LocatorMap – aplikácia na offline lokátorové mapy

LocatorMap – aplikácia na offline lokátorové mapy

Po dlhšom čase som znova vyhrabal túto appku, ktorú som spravil niekedy na začiatku roka 2016. Je dosť jednoduchá a funkcie sú základné. Ide o generovanie máp spojení, s tým že mapy sa iba raz načítajú z internetu (na výber je niekoľko zdrojov podkladov) a potom sa uložia do cache, z kade sa dajú načítať aj keď na kopci nemáme internet. Oproti slepej mape z Denniku CL6 má pár výhod – na mapách vidno všetky mestá, kopce atď., a mapa keď je raz načítaná, sa dá približovať a netreba nám žiadne internetové pripojenie. Zadané lokátory spojení sa dajú vyexportovať do súboru, a neskôr znova načítať. Podpora pre import CL6 súborov je v pláne, akonáhle nájdem zdrojáky, ktoré sa záhadne stratili. 😀

Ako prvé vyplníte svoj lokátor (My position). Potom pridávate lokátory miest s ktorými ste uskutočnili spojenia. Keď pridáte lokátor, okamžite sa zjaví na mape a môžete pridať napr. volačku alebo meno, prípadne iný údaj k danému spojeniu. Tento údaj sa potom vypíše v popup okne, keď myšou prídete na dané miesto, ktoré ste pridali.

Mapu (alebo konkrétny výsek) môžete na neskoršie offlinové použitie stiahnuť tlačítkom Prefetch, ale mapy ktoré ste už raz zobrazili a máte nastavenú politiku SeverAndCache, sa vám zobrazia aj bez internetu.

Link na stiahnutie aplikácie: LocatorMap-0.3.0.zip (3,1 MB)

Ešte pridávam pár screenshotov.

 

Ak máte problém aplikáciu spustiť, píšte do komentárov, rád poradím.

73, Tekk BB, OM7AXT

 7,344 total views,  1 views today

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.