LocatorMap – aplikácia na offline lokátorové mapy

LocatorMap – aplikácia na offline lokátorové mapy

Po dlhšom čase som znova vyhrabal túto appku, ktorú som spravil niekedy na začiatku roka 2016. Je dosť jednoduchá a funkcie sú základné. Ide o generovanie máp spojení, s tým že mapy sa iba raz načítajú z internetu (na výber je niekoľko zdrojov podkladov) a potom sa uložia do cache, z kade sa dajú načítať aj keď na kopci nemáme internet. Oproti slepej mape z Denniku CL6 má pár výhod – na mapách vidno všetky mestá, kopce atď., a mapa keď je raz načítaná, sa dá približovať a netreba nám žiadne internetové pripojenie. Zadané lokátory spojení sa dajú vyexportovať do súboru, a neskôr znova načítať. Podpora pre import CL6 súborov je v pláne, akonáhle nájdem zdrojáky, ktoré sa záhadne stratili. 😀

Ako prvé vyplníte svoj lokátor (My position). Potom pridávate lokátory miest s ktorými ste uskutočnili spojenia. Keď pridáte lokátor, okamžite sa zjaví na mape a môžete pridať napr. volačku alebo meno, prípadne iný údaj k danému spojeniu. Tento údaj sa potom vypíše v popup okne, keď myšou prídete na dané miesto, ktoré ste pridali.

Mapu (alebo konkrétny výsek) môžete na neskoršie offlinové použitie stiahnuť tlačítkom Prefetch, ale mapy ktoré ste už raz zobrazili a máte nastavenú politiku SeverAndCache, sa vám zobrazia aj bez internetu.

Link na stiahnutie aplikácie: LocatorMap-0.3.0.zip (3,1 MB)

Ešte pridávam pár screenshotov.

 

Ak máte problém aplikáciu spustiť, píšte do komentárov, rád poradím.

73, Tekk BB, OM7AXT

Loading

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.