Rádiožurnál v papierovej podobe nebude

Rádiožurnál v papierovej podobe nebude

V treťom čísle časopisu Rádiožurnál vyšla informácia od Romana OM3EI ohľadom rozhodnutia vydavateľov tohto časopisu.

Pri prechode časopisu do elektronickej podoby sme ponúkli možnosť objednať si k nej aj papierovú verziu vo formáte A5, ktorá by obsahovala výber najzaujímavejších článkov z predchádzajúcich troch elektronických vydaní.

Východiskom pri kalkulácii ceny bol predpokladaný náklad 500 výtlačkov, ktorý je minimom, aby malo zmysel papierový časopis vydávať, aby to bolo ekonomicky únosné.
Napriek propagovaniu papierovej verzie a tiež aj výzve v predchádzajúcom čísle sa počet objednávok v Českej republike nijako významne nezvýšil a nedosiahol ani počet 20 ks. To spolu s asi 150‐ mi záujemcami zo Slovenska je bohužiaľ príliš málo na to, aby mohol časopis vychádzať.

Vydavatelia časopisov Radioamatér / Rádiožurnál sa preto rozhodli zrušiť papierovú verziu časopisu a vydávať ďalej už len elektronickú verziu.

Slovenskí záujemcovia, ktorí zaplatili predplatné na papierovú verziu, dostanú od vydavateľa e-mailové oznámenie aj s návrhom finančného vyrovnania.

Loading

One thought on “Rádiožurnál v papierovej podobe nebude

  1. MIRO

    No tak to je také logicko ekonomické, alebo ekonomicky logické. Predajná cena za výtlačok šla hore, náklady nakoľko je „nový“ časopis v dátovej forme a nerozposiela sa poštou dole. Napriek tomu nebolo ekonomicky výhodné vydať náklad 170 kusov. Palec dole páni. Tiež jedna tvrdá rana pre aj tak upadajúce rádioamatérske hobby.

    PS: Keby ostal pôvodný formát tlačenej verzie isto by bolo objednávok viac. Logicky. Nakoľko tlačenú verziu preferujú naši staší kolegovia (nielen tí ) a tým určite viac vyhovuje formát A4. To časom pochopíte ak Vám bude osudom dožičené nazbierať na chrbte toľko krížikov.

    Miro Banská Bystrica / OM7AMA

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.