Portejblovanie a skúmanie antén na Skalke (JN98LR)

Portejblovanie a skúmanie antén na Skalke (JN98LR)

My, ako amatéri, ale nie hocijakí, ale rádioamatéri, sa stretávame často s pojmom portejblovanie. Ide vlastne o proces, kedy zoberieme vyvenčiť naše obľúbené zariadenia ako napríklad staničky či už mobilné alebo rúčky, samozrejme aj antény na nejaký ten kopček za účelom nadviazania spojenia.

Tento náš výlet bol na Skalke (JN98LR) pri Kremnici, presne 19.2.2017 v čase od cca 9:00 do 12:30. V tom čase sa konala aj menšia naháňačka spojení, čo sme chceli využiť za účelom získania spojení. Celkovo výber lokality nebol zlý, ale sprevádzali ho menšie neduhy, ako veľký počet osôb na mieste, z kade sme chceli uskutočniť spojenia. Po prieskume pôvodného miesta to nepripadalo do úvahy a tak sme sa rozložili pri vrátnici k vysielaču.

Z nášho portejblovania je aj krátke videjko ako sa nám darilo. Samozrejme hlavný hrdinovia sú Tarzan, Honzo a ja Jardo. V tomto videu uvidíte aj Tarzanovu anténu v priamom živom svetle sveta a aj Honzovu. Ide o ich podomácky vyrobené kúsky. Prajem príjemné pozeranie.

Jardo – 73

Loading

One thought on “Portejblovanie a skúmanie antén na Skalke (JN98LR)

  1. Peter

    Tak, aspoň zážitok bol.. 😉

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.