Laura dostala ďalší upgrade – predpoveď na ľubovoľných 10 dní a iné

Laura dostala ďalší upgrade – predpoveď na ľubovoľných 10 dní a iné

Ahoj priatelia,

Tak po dlhšej dobe sa mi zase zvýšil čas na našu Laurinku a slinu som dostal po tom, ako mi niekto na stretku povedal, že predpoveď hlási iba na zajtra a že by bolo super, keby sa DTMF voľbou dalo zvoliť podľa toho aké číslo stlačím, deň na ktorý chcem počuť predpoveď počasia.

Prišiel mi to ako skvelý, užitočný, a navyše nie veľmi ťažko zrealizovateľný nápad.

Tak som to spravil tak, že doteraz keď bolo **2 pre počasie, tak som pridal voľby **20**29.

**20 prečíta predpoveď na celý týždeň dopredu.

**21**29 sú odlišné predvoľby. Posledným číslom (1 – 9) si volím, na ktorý deň dopredu ma zaujíma počasie. Napríklad, **21 je +1 deň, čiže zajtra. **22 je +2 dni, čiže pozajtra, a tak daľej až na 9 dní dopredu.

Minoritné upgrady dostala aj celo-hodinová hláška, kde pribudlo hlásenie o vývine počasia na dnes. (Ako bude zrána, popoludní a večer.) Tento nápad vznikol po komentároch, čo sme tu na stránke mali. Toto môže byť užitočné pre ľudí, ktorí sú akurát na turistike a radi by sa vyhli napríklad búrke, alebo dažďu.

@Kry napísal:

Ahoj, díky za Lauru! Chytili jsme ji úplně náhodou pomocí amatérských vysílaček při přechodu Nízkých Tater a její pravidelná předpověď nám hodně pomohla. Chytali jsme zhruba od Chopku až po Kráľovu hoľu, mysleli jsme, že je to nějaký oficiální předpovědní kanál pro Tatry. Trvalo mi hodně dlouho, než jsem našel tyto stránky, prosím, šiřte povědomí o Lauře i mimo radioamatéry, na horách to může zachraňovat životy (díky předpovědi o bouřkách jsme vyrazili dříve a stihli dojít z Andrejcové na Kráľovu hoľu včas).

Pozitívny ohlas ma samozrejme nakopol ďalej tento projekt vyvíjať, vylepšovať a zdokonaľovať. Vďaka.

Problémom stále ale ostáva spotreba elektriny, ktorá je kvôli nevhodnému stroju z ktorého Laura beží doslova enormná. Ak by ste niekto mali k dispozícii nejaký netbook, niečo malé, čo je stavané na dlhú výdrž batérie, a bola by ochota zapožičať ho na tento projekt, ozvite sa mi. Takto by Laura mohla totiž celý čas bežať zo solárnych panelov, čo by bola jej záchrana.

Ešte video ktoré dokumentuje novú funkcionalitu:

Vy 73, Tekk BB, OM7AXT

Loading

5 thoughts on “Laura dostala ďalší upgrade – predpoveď na ľubovoľných 10 dní a iné

 1. Delta

  Dobrý deň chcel by som sa spýtať či laura použiva aj nejaky ctcss kod. Skúšal som dtmf kody a neodpoveda mi. Za odpoveď ďakujem.

  1. Ahoj a kedy si to skúšal? Nepoužíva žiadny, ale niekedy je vypnutá.

   1. Delta

    Nazdar Tekk,
    teraz cez leto som v bb dosť málo a v dobe keď som to písal na integrac tak som asi týždeň nebol v bb a doteraz vlastne neviem prečo mi to nešlo ale myslím si že to bola dáka chyba na mojej strane nedávno som to skúšal a už mi to išlo tak predpokladám že som asi robil ja niečo zle lebo som sa len zoznamoval s radiostanicou a s tým ako sa vlastne tie dtmf kody posielajú som začiatočník tak som asi robil niečo zle.
    Ospravedlňujem sa že som neodpisoval tak dlho ale nejako som vašu správu omylom prehliadol.
    Zdraví ťa Delta 6 Hrochoť
    73

 2. vilisverepec

  zdravim na akom pasme naladim Lauru alebo co ktomu potrebujem na prijem ? CB LPD PMR? aky dosah ci funkčne len ako tu bolo spominane kdesi v tatrach?

  1. Laura ide v Banskej Bystrici na PMR kanali 07, bez subtonu. Bez subtonu ides aj ty ked vytacas tonovou volbou prikazy na Lauru.

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.