Kompletná zbierka elektronických kníh: Stiahnite si príručky a tutoriály pre každého elektronika nadšenca

Kompletná zbierka elektronických kníh: Stiahnite si príručky a tutoriály pre každého elektronika nadšenca

Ahote, v prvom rade, ospravedľnujem sa, že som sem už dlho nič nenapísal. V tejto hektickej dobe a šialenom svete je niekedy tažké násť si priestor napísať niečo zmysluplné, hlavne keď má človek rodinu, prácu a viac ako 1 dieťa. Lebo jedno dieťa = žiadne dieťa! 😀

V tejto uponáhľanej dobe, keď technológia napreduje míľovými krokmi a informácie sú dostupné na dosah kliknutia, sa zdá, že tradičné čítanie kníh (rátam aj elektronické čítačky kníh, ako Kindle alebo PocketBook, nakoľko neunavujú oči tak ako displeje telefónov, tabletov a počítačov…) jednoducho stráca na popularite.

Avšak, pre tých z nás, ktorí si vážia hĺbku a odbornosť, ktorú môžu ponúknuť len (Češi majú na to krásne slovo) „pečlivě“ napísané stránky, mám dnes niečo špeciálne. Pre všetkých milovníkov elektroniky, či už profesionálov, študentov, alebo hobbyistov, ktorí hľadajú spoľahlivý zdroj vedomostí, som pripravil archív kníh, ktorý sa ku mne dostal a ktorý sa stane vašou novou pokladnicou poznania.

Táto zbierka pokrýva široké spektrum tém – od základov elektrotechniky, cez analýzu elektrických obvodov, až po pokročilé témy, ako sú operačné zosilňovače v automatizácii, programovanie mikrokontrolérov a časovače s integráčom 555 a mnoho iného.

V tejto kolekcii nájdete diela, ktoré sa venujú elektroakustike, elektronickým súčiastkam a obvodom, elektroinštalácii a dokonca aj histórii elektrotechniky. Či už hľadáte návody na praktické zapojenia, teoretické základy, alebo sa chcete naučiť niečo nové o napájacích zdrojoch, táto zbierka má všetko.

Archív obsahuje knihy v digitálnej forme, od PDF dokumentov po skenované stránky v JPG formáte, takže si ich môžete prečítať na čítačke s e-Paperom kdekoľvek a kedykoľvek. Je to výnimočná príležitosť pre každého, kto chce rozšíriť svoje vedomosti a porozumieť lepšie fungovaniu sveta elektroniky.

Všetky tieto materiály sú k dispozícii na stiahnutie nižšie. Je to odkaz na poklad, ktorý môže každý nadšenec elektroniky oceniť. V čase, keď sa zdá, že praktické zručnosti a hlboké pochopenie technických disciplín ustupujú do pozadia, je dôležité si pripomenúť hodnotu dobrých, starých kníh.

Nechajte sa inšpirovať dielami, ktoré sú súčasťou tejto zbierky. Možno v nich nájdete riešenie problému, na ktorom ste dlho pracovali, alebo sa dozviete niečo, čo vás posunie vpred vo vašej kariére alebo hobby projekte. V každej z týchto kníh sa ukrýva potenciál pre nové objavy a inovácie.

Pripomeňme si, že v ére digitálnej informačnej záplavy je niekedy potrebné spomaliť a vrátiť sa k osvedčeným zdrojom. Táto zbierka kníh o elektronike je mostom medzi minulosťou a súčasnosťou, pripomienkou toho, že aj v našej dobe existuje miesto pre hĺbkové vzdelávanie a odborné zručnosti. Poďme spolu čítať a objavme krásu a komplexitu sveta elektroniky. 🙂

Download

Link na stiahnutie: 📁ELEKTRONIKA_KNIHY.zip📁 (4,7 GB)

But wait, there’s more! 😂

Bonus

Ako bonus k tomuto bohatému archívu kníh o elektronike, s radosťou pridávam do zbierky aj knihu, ktorá je skutočným pokladom pre všetkých, ktorí sa chcú pustiť do sveta elektroniky – kniha sa volá „Hradla, Volty, Jednočipy“ a je od člena TEKK.EU Hackerspace, známeho ako Chiptron. Táto kniha je napísaná po Česky, ale predstavuje ideálny vstupný bod pre začiatočníkov, ktorí sa chcú naučiť základy elektroniky a práce s Arduinom, navyše obsahuje aj množstvo informácií a tipov, ktoré ocenia aj pokročilí čitatelia.

„Hradla, Volty, Jednočipy“ ponúka jasné vysvetlenia a príklady, ktoré čitateľom pomáhajú pochopiť základné koncepty elektroniky, ako sú logické hradlá, elektrické obvody a programovanie mikrokontrolérov. Kniha je koncipovaná tak, aby poskytovala praktické usmernenia a inšpiráciu pre vlastné projekty, od jednoduchých experimentov až po komplexnejšie elektronické konštrukcie.

Vďaka tejto knihe môžete získať pevné základy a postupne sa prepracovať k pokročilejším témam. Jej obsah je prispôsobený tak, aby bol prístupný aj pre úplných nováčikov, zatiaľ čo podáva materiál spôsobom, ktorý je zaujímavý aj pre skúsenejších elektrotechnikov. Nech už ste na akejkoľvek úrovni svojej elektrotechnickej cesty, „Hradla, Volty, Jednočipy“ je čítanie, ktoré vrelo odporúčam každému, kto má záujem hlbšie preniknúť do fascinujúceho sveta elektroniky a Arduino projektov. Ja ju občas čítam (a za behu zároveň prekladám do Slovenčiny) aj svojim deťom ako „rozprávku na dobrú noc“, im sa to veľmi páči, a často sa ma pýtajú nečakané otázky… 🙂 Navyše pri nej aj rýchlo zaspia 😀

Túto knihu v PDF formáte nájdete pripojenú nižšie k tomuto blogpostu, takže si ju môžete stiahnuť a začať čítať ihneď. Je zadarmo na stiahnutie z CZ.NIC, čiže nie je to žiadna pirátčina. 😉 Je to skvelý spôsob, ako začať alebo rozšíriť svoje vedomosti a zručnosti v oblasti elektroniky. Dozviete sa tam také veci, o ktorých ste nemali ani páru, a navyše autor obsah podáva vtipným a veľmi hravým spôsobom.

Download

Link na stiahnutie: 📁Hradla, Volty, Jednočipy – PDF (28 MB)📁 (CZ.NIC)

Mirror, ak by link nefungoval: 📁Hradla, Volty, Jednočipy – PDF (28 MB)📁 (integrac.sk)

73 a príjemné čítanie!

– Peter „Tekko“ Tekk BB OM7TEK

Loading

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.