Ham Radio Deluxe – posledná free verzia na stiahnutie

Ham Radio Deluxe – posledná free verzia na stiahnutie

Ham Radio Deluxe bol populárny freeware program pre rádioamatérov, ktorý podporoval ovládanie množstva staničiek cez CAT interface.


Okrem nadupaného softwaru na logovanie spojení obsahovalo Ham Radio Deluxe 5 aj modul DM780 – multimódový dekódovací a enkódovací softvér, ktorý vie pracovať s režimami CW, RTTY, PSK a inými.

Okrem toho je súčasťou HRD aj kopec iných vychytaných „fíčuriek“, napríklad sledovanie satelitov s automatickým dopočítaním dopplerovho efektu, alebo mapovač miest a lokátorov, krajín, kontinentov, etc. s ktorými ste už spravili spojenia, alebo aj podsystém na zbieranie diplomov a aj vysielania na kontestoch.

Pôvodne ho vyvinul Simon Brown (HB9DRV) pod freeware licenciou. Simon neskôr predal zdrojový kód programu súkromej firme, ktorá prestala vydávať voľné verzie, ale miesto toho sa sústreďuje skôr na opravovanie chýb (bugfixing) a samozrejme program sa stal plateným… Licencia aktuálnej verzie výjde približne na 95€ a je viazaná na konkrétnu značku.

Ja, keďže moja FT-991A je novšia stanička, nie je free verziou podporovaná, som si musel tento úžasný kus softvéru zakúpiť za plnú cenu. Vôbec to ale neľutujem.

Keďže jeden člen nášho klubu tvrdil, že nevedel nikde tú poslednú free verziu nájť, rozhodol som sa, keďže je voľne šíriteľná, spraviť mirror tu na webe Integráču.

Sťahovať môžete tu:

 

ham-radio-deluxe-5-24-38.exe (95.3 MB)

 

Ak vaša stanička nie je podporovaná, obávam sa, že si budete musieť zakúpiť plnú verziu.

Snáď to niekomu pomôže.

73, Tekk BB, OM7AXT

Loading

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.