Exp. Integráč na Skalke – Slovenský CB Poľný deň 2017

Exp. Integráč na Skalke – Slovenský CB Poľný deň 2017

V sobotu 12.8.2017 sa konal Slovenský CB poľný deň. S Hurikánom sme sa vydali na Skalku v Kremnických Vrchoch.

Hlavným bodom programu bolo otestovať novú anténu W8JK, ktorú vyrobil Hurikán. Sú to vlastne dva sfázované dipóly. Z tejto antény vychádza aj známa HB9CV, ktorá má ale inú vyžarovaciu charakteristiku.

Test antény prebehol relatívne úspešne – doladili sme ju na PSV 1,2 pri výkone 3W, ktorý liezol z našej Allamat 296. Museli sme ju ale trochu predĺžiť v bojových podmienkach. Fúkal dosť nepríjemný vietor, a podcenili sme trochu aj oblečenie.

Takto vyzeral náš anténny setup na Skalke.

Lietalo to z nej krásne, až do chvíle, keď sme si všimli, že obyčajná polka anténa zrazu lieta lepšie. Ráno, keď sme zmerali PSV, bolo nekonečné. 😀

Ako sme neskôr po stretku v stredu zistili, problém bol v kábli, ktorý nevodil. Asi mu vietor odtrhol vodič z konektora.

Neskôr hore na Skalku dorazili aj daľší ľudia z Integráču, ktorí nás prišli morálne podporiť. Foxo BB (OM7AFM) a Miro BB (OM7AMA) doniesli pitie, mäso a maličký gril. Grilovačka bola príjemným spestrením portejblu. 🙂

Videá, ktoré sa nám podarilo natočiť, nemali ani hlavu ani pätu, takže som pri strihaní videoreportu musel trošku improvizovať.

Môžete si ho pozrieť tu.

Loading

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.