Exp. Integráč na Skalke – Slovenský CB Poľný deň 2017

Exp. Integráč na Skalke – Slovenský CB Poľný deň 2017

V sobotu 12.8.2017 sa konal Slovenský CB poľný deň. S Hurikánom sme sa vydali na Skalku v Kremnických Vrchoch.

Hlavným bodom programu bolo otestovať novú anténu W8JK, ktorú vyrobil Hurikán. Sú to vlastne dva sfázované dipóly. Z tejto antény vychádza aj známa HB9CV, ktorá má ale inú vyžarovaciu charakteristiku.

Test antény prebehol relatívne úspešne – doladili sme ju na PSV 1,2 pri výkone 3W, ktorý liezol z našej Allamat 296. Museli sme ju ale trochu predĺžiť v bojových podmienkach. Fúkal dosť nepríjemný vietor, a podcenili sme trochu aj oblečenie.

Takto vyzeral náš anténny setup na Skalke.

Lietalo to z nej krásne, až do chvíle, keď sme si všimli, že obyčajná polka anténa zrazu lieta lepšie. Ráno, keď sme zmerali PSV, bolo nekonečné. 😀

Ako sme neskôr po stretku v stredu zistili, problém bol v kábli, ktorý nevodil. Asi mu vietor odtrhol vodič z konektora.

Neskôr hore na Skalku dorazili aj daľší ľudia z Integráču, ktorí nás prišli morálne podporiť. Foxo BB (OM7AFM) a Miro BB (OM7AMA) doniesli pitie, mäso a maličký gril. Grilovačka bola príjemným spestrením portejblu. 🙂

Videá, ktoré sa nám podarilo natočiť, nemali ani hlavu ani pätu, takže som pri strihaní videoreportu musel trošku improvizovať.

Môžete si ho pozrieť tu.

 8,058 total views,  2 views today

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.